KÜPEŞTE NEDİR? NERELERDE KULLANILIR?

Merdivenlere, balkonlara, teraslara ve yapıların çoğu kısmına, güven için vede hoş tek manzara sağlamak emeliyle uygulanan dekorasyona Küpeşte adı verilir.

Küpeşte, korkuluk sözcüğü ile eş manalıdır.

KÜPEŞTE ÖRNEKLERİ

KÜPEŞTE SİSTEMLERİ

Küpeşteler; çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, ahşap ve plastik olabilir. Küpeşte aşağı yukarı her ortamda kullanmak mümkün. Bazen dekor emelli bazı durumlarda önemli oranda güvenlik tedbirleri için kullanılmaktadır.

Tüm küpeşte sistemlerinde kullanılabilen camlı korkuluk sistemleri, mekânlara henüz çağdaş ve rahat manzara kazandırmaktadır.

Özellikle merdiven korkulukları, balkon korkulukları ve iç mekân galeri katları korkuluklarında sıkça seçenek edilmektedir.

Sistem çözümlerinde paslanmaz noktasal muhafazakar rotiller seçenek edildiği gibi alüminyum cam tutucular da yapılmaktadır. Ayrıca döşeme içinde saklı kalacak şeklinde kalifiye ankraj sistemleri ile de değişik analiz eder üretilmektedir.

Bina iç ve dış görünümüne camın sadeliği ve şeffaflığı ile abiye tek manzara katmaktadır. Camlar lamine olarak kullanıldığı gibi temperli camlar da kullanmak mümkün. Farklı malzemelerle, başka cephe sistemleriyle ahenkli tek ayrıntı imkanı sunmaktadır. Klasik korkuluk görümünden epey uzaktır.

Camlı korkuluklar, bugünkü yapı mimarisinde sıkça seçenek edilmektedir.

Canlı Destek
1
Canlı Destek
Ürün ve Hizmetlerimiz İle Alakalı Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz
Şimdi Ara