Isıcam , ısı kaçışlarını tek cama göre yarı yarıya azaltan aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında, iki veya daha çok sayıda cam plakanın bir araya getirilmesiyle oluşan yalıtım camı ünitesidir. Isıcam alüminyum ara boşluk çıtası ve içindeki nem giderici malzemeler ile birincil sızdırmaz “poliizobutilen”, ikincil sızdırmaz “polisülfid” veya “özel silikon” yardımıyla birleştirilir. Isıcam üniteleri renksiz, harmandan renkli, güneş ve ısı kontrol kaplamalı veya buzlu, lamine, temperli ve emaye cam panolarla oluşturulabilir.

Isıcam üniteleri iç ortamla dış ortam arasındaki ısı transferini geciktirerek yalıtım sağlamaktadır. Yalıtımın başarısını cam panolar arasındaki ara boşluk dolgusunun niteliği ve genişliği ile varsa kaplamanın yayınım (emissivity) katsayısı belirlemektedir. Üretim kaynaklı hatalara karşın 10 yıl süre ile üretici firma ve Trakya Cam ‘ın Garantisi altındadır. Isıcam TS 3539 EN 1279 Yalıtım Camı Üniteleri standardına uygun olarak sadece Trakya Cam bayilerinde üretilmektedir. Isıcam üniteleri, üretim ile montaj yerindeki hava basıncı farklılıkları nedeni ile deformasyona uğrar. Bunu önlemek amacı ile ünite kısa kenarına montaj esnasında kapatılmak üzere üretim yerinde ufak bir delik açılır ve buraya Basınç Dengeleme Talimatına uygun olarak basınç dengeleme balonu veya tıkacı takılır.

Her çift cam ısıcam değildir bu yüzden;
1. Ürünün üzerinde ısıcam etiketli ibareye
2. Ara boşluk çıtasındaki ısıcam yazısına ve ısıcam Yetkili üretici ismine
3. Trakya Cam güvencesindeki 10 yıllık garanti belgesinin olmasına dikkat edilmelidir.

Yalıtim camlarımızın bütün özellik ve kalınlıktaki kombinasyonlarına Argon gazı basılabilmektedir.

Bu gaz zehirsiz, yanıcı ve yakıcı değildir. Herhangi bir madde ile reaksiyona girmez. Herhangi bir toksik etkisi, ya da çevreye verdiği bir zarar yoktur.

Argon gazının ısı geçirgenlik katsayısı düşük olduğundan dolayı kış aylarında içerideki ısının dışarıya, dışarıdaki soğuğun içeriye iletilmesi zorlaşır. Yaz aylarında ise dışarıdaki ısının içeriye geçişi zorlaşmaktadır. Argon gazlı ısıcamda amaç; ısı yalıtım özelliğini en üst seviyeye çıkarmak ve bina/konut yakıt veya soğutma giderlerini azaltmaktır. Normal çift cam veya ısıcamlarda ara boşluğa hava yerine argon gazı doldurulduğunda bina ısı yalıtımına % 25 daha ek kazanç sağlamaktadır. Bu durum kış aylarında %25 yakıt masrafından tasarruf sağlam demektir. Argon gazlı ısıcam kullanımında cam maliyetinizi 1-2 yılda amorti edersiniz.

Canlı Destek
1
Canlı Destek
Ürün ve Hizmetlerimiz İle Alakalı Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz
Şimdi Ara