KONFOR ISICAM

Isıcam Konfor ise ısı kontrol özelliğine ek olarak, güneş kontrol özelliğine de sahiptir. Isı kaybını ve güneş ısısını standart çift cama göre % 45 azaltarak kışın yakıt, yazın da klima masraflarından tasarruf sağlamaktadır. Isıcam Konfor için standart çift cama göre yapılan ilave harcama; hem klima yatırımından elde edilen tasarruf hem de yazın soğutma, kışın ısıtma enerjisinden sağlanan tasarruf ile 3-4 yılda geri dönmektedir.

Üretim Isıcam Konfor’ un Üstünlükleri hatalarına karşı 10 yıl süre ile Trakya Cam’ın garantisini taşıyan Isıcam Sinerji ve Isıcam Konfor ürünleri, Trakya Cam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam Yetkili Üreticileri tarafından üretilmektedir. Isıcam Sinerji ve Isıcam Konfor, Isıcam Yetkili Üreticileri’nden veya Isıcam Yetkili Üreticileri ile çalışan ve kaliteyi tercih eden doğrama Ürmalarından temin edilebilir.

Isıcam konfor,bildiğimiz Isıcam ünitelerine ek olarak 2. yüzeyinde MF ısı ve güneş kontrol kaplaması bulunduran yüksek ışık geçirgenliğine sahip, içten renksiz, dıştan sadece belirli açılarda uçuk mavi parıltıları olan çok amaçlı bir iklim kontrollü yalıtım ünitesidir.
ısıcam konfor,güneş kontrolü yapabilmek için renkli / reflektif camlardan farklı olarak, renk ve yüksek yansıtıcılıktan yararlanmamakta, ışık geçirgenliğinden ödün vermemektedir.

ısıcam konfor, yüksek performansı ve doğal görünümü ile mimarlara yepyeni imkanlar sağlamaktadır. %70 ışık geçirgenlik katsayısının, %46 güneş radyasyon enerjisi toplam geçirgenliğine bölünmesi ile elde edilen 1.52 seçicilik indeksi Isıcam-konfor için üstün bir performans göstergesidir.

1. Kaplamasız Isıcama göre pencerelerde ısı kaybını %40 azaltır.
2. Işık girişini azaltmadan güneş kontrolü sağlar.
3. Güneş enerjisinin yakıcı etkisini azaltır.
4. İçten bakan gözlemci için aydınlık ve rahatlatıcı görüntü.
5. Camların odaya bakan yüzeylerindeki buğulanmayı azaltır.
6. Kışın soğuk, yazın sıcak pencere önü sorununa çözüm getirerek odanın bütününe yayılmış rahatlık sağlar.
7. Bina ısısının dışa kaçışını yavaşlatarak ısıtma enerjisi tüketimini ve güneş ısısını daha az içeri alarak soğutma enerjisi tüketimini azaltır.

ısıcam konfor da kaplama dış camın iç yüzeyinde yer almaktadır.
ısıcam’a ara boşluğuna kuru hava yerine Argon gazı doldurulması halinde, Isı geçirgenlik katsayısında 0.2-0,3 W/m2K değerinde bir iyileşme sağlanabilmektedir.

Canlı Destek
1
Canlı Destek
Ürün ve Hizmetlerimiz İle Alakalı Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz
Şimdi Ara